Jak to všechno začalo ...

  

     V roce 1990 otevřel "Uncle Roy" – skotský farmář v městečku Moffat v jižním Skotsku obchod s potravinami. Po čase se začal věnovat zdravým potravinám a delikatesám, které bylo v té době těžké najít v supermarketech. Uncle Roy vyvinul řadu skvělých specialit, které vyhrávaly ceny „The Best Delicatessen In Scotland“. Pro zákazníky ptající se po dijonských hořčicích připravil řadu originálních britských jemných hořčic „Moffat Mustards“.

     V roce 2004 Uncle Roy prodal obchod a založil společnost „Uncle Roy's Comestible Concoctions“. Samozřejmě v Uncle Roy’s nepřestali přicházet s novými nápady často inspirovanými zkušenostmi z obchodu, ale také se snažili přijít i s vlastními originálními specialitami. Výslekem je skoro 400 produktů, které od roku 2001 do roku 2015 získalo 35 ocenění GREAT TASTE AWARD.

     Produkty Uncle Roy’s se třikrát dostaly do finále soutěže „The Scottish Food & Drink Excellence Awards“ a získaly mnoho uznání od známých osobností a magazínů. V roce 2012 byl Uncle Roy vyhlášen magazínem „Dumfries & Galloway Life - People of The Year Awards 2012“ jako výrobce roku: „FOOD PRODUCER OF THE YEAR“.

     V roce 2014 firma Uncle Roy’s získala další tři ocenění na americké soutěži „THE WORLD HOT SAUCE AWARDS– 2x za nejlepší ostrou omáčku světa, 1x druhé místo a v roce 2015 přidala další dvě ceny.

  

Kvalita, kterou můžete ochutnat ...

  

     V minulých letech se ve světě zvýšila důležitost kvality i původu potravin, a tím se zvýšila i nutnost kontroly kvality při jejich výrobě. Velké korporáty mají obrovská oddělení sledující kvalitu a dohledatelnost surovin a zavádějí vnitřní standardy a postupy, které jim kvalitu pomáhají sledovat. V roce 2007 firma Uncle Roy’s byla vybrána jako nejmenší z 15 britských společností do pilotního projektu sledující kvalitu výroby „Quality Assurance Scheme“, který by byl poté aplikovatelný i na malé výrobce. Díky tomuto projektu firma Uncle Roy’s jako první ve Velké Británii obdržela tzv. SALSA certifikát (Small and Local Supplier Approval) dokazující kvalitu jejich produktů. Pro více informací navštivte stránku www.salsafood.co.uk.

     Produkty Uncle Roy‘s nenajdete v supermarketech, ale jsou prodávány ve 20ti zemích světa v obchodech s gurmánskými specialitami, farmářských obchodech, zahradních centrech, v cateringových společnostech a hotelech apod.

  

Náš svět ...

  

     Firma Uncle Roy’s se důsledně snaží minimalizovat a recyklovat odpad a snižovat vliv na životní prostředí. Zde jsou některé body, kterými se snažíme pomáhat:

  • Balicí materiál, papírový kancelářský sběr je skartován a použit jako výplň při balení.
  • Kartonové krabice jsou rozřezávány a používány jako výstuž našich balení, aby se minimalizovala možnost poškození našich produktů. Navíc jsou některé kartonové krabice použity lokálně jako mulčovací medium.
  • Bublinkové folie, polystyren a celulosové výplně jsou opakovaně využívány pro balení.
  • Sáčky s vysoušecími medii jsou skladovány a později znovu využívány.
  • Víčka našich sklenic a láhví jsou více kovová než plastová.
  • Díky zavedenému Systému kvality je v administrativě minimalizováno použítí papíru.
  • Naše produkty jsou pokud možno baleny do skleněných lahví a sklenic.
  • Palety jsou znovu využity na naše vlastní závozy nebo vráceny dodavatelům.
  • Jakýkoliv nepoužitelný přebytek obalových materiálů je zaslán do recyklačního centra.
  • A je toho mnohem víc ... :-)

Copyright uncleroys.cz © 2018